Українці, які живуть за кордоном, зможуть стати на військовий облік дистанційно — без відвідування ТЦК та проходження ВЛК. Міноборони готує відповідні зміни, щоб розширити цей механізм на військовозобов’язаних за кордоном до 60 років. За відсутність обліку можуть обмежити консульські послуги та накласти штраф.
Цьогоріч Netcracker згорнув роботу на території росії. Цю інформацію підтвердили для DOU три джерела з українського підрозділу на умовах анонімності.
У 2025 році для українців за кордоном має повноцінно запрацювати система «е-Консул». У планах МЗС — запустити автоматизовані нотаріальні послуги у всіх українських дипустановах.
Askep очікує, що злиття з ASEE, дозволить команді масштабуватися на міжнародні ринки. Компанія не планує релокації та скорочень.
Кабмін ухвалив постанову про інформаційно-комунікаційну систему «е-Консул», яка має покращити якість й оперативність сервісів МЗС для українців за кордоном.
Нещодавно Кабмін ухвалив постанову про експериментальні зміни у військовому обліку. Документ вже опублікували на Урядовому порталі. Пояснюємо, які основні нововведення там прописані.
Військовозобов’язані чоловіки за кордоном, які не оновили свої військово-облікові дані, не зможуть отримати чи обміняти посвідчення водія, а також зареєструвати чи перереєструвати автомобілі.
Правоохоронці, імовірно, мають змогу відстежувати місце перебування українців за кордоном через «Дію». У Мінцифри інформацію про можливість такого відстеження заперечують. Розповідаємо деталі цього кейсу.
Військовозобов’язані за кордоном, які порушили правила військового обліку, можуть отримати статус «у розшуку» в Резерв+. Вони повинні повторно оновити свої дані в українському ТЦК. Дмитро Лазуткін повідомив DOU, що станом на сьогодні 18 тисяч українців за кордоном оновили свої дані у застосунку.
Ці нововведення стосуються лише тих громадян, які раніше знялися з обліку саме для виїзду з країни й пройшли всю необхідну процедуру, включно з візитом до ТЦК. Розповідаємо детальніше.
Українські консульства тимчасово не прийматимуть документи від чоловіків призовного віку. Йдеться, зокрема, про Польщу, Чехію та Іспанію. Також закордонні підрозділи державного підприємства «Документ» перестали видавати готові документи українцям.
В ALLSTARSIT повідомили про відкриття нового офісу в грузинському Тбілісі. Компанія формує команду з фахівців, які спеціалізуються на Data Annotation. Зокрема, шукають Team Lead і Junior Specialist.
У ІІІ кварталі 2023 року SoftServe відкрив нові офіси у Мексиці, Колумбії та Румунії, про це DOU повідомили в компанії. Невдовзі планують запустити ще один додатковий офіс у Польщі.
28 вересня відбулося офіційне відкриття офісу MacPaw у Бостоні. До 2025 року компанія планує розширити тут команду до 30 фахівців. DOU отримав фото з події та дізнався, якими є цілі MacPaw на міжнародну експансію.
Київський стартап Mate academy, який пропонує безплатне навчання ІТ-професій до моменту працевлаштування, відкриває представництво в Бразилії. Студенти отримають доступ до технологій Front-end і Full Stack португальською мовою.
Компанія Go Wombat відкрила офіс у Валенсії, де наразі вже працюють 15 спеціалістів. В Україні Go Wombat має два офіси — в Дніпрі та Івано-Франківську.
Boosta відкрила офіс у Варшаві. Планують не лише збирати релокованих колег, а й посилювати свою команду та наймати нових спеціалістів: у фокусі — як українці, так і закордонні фахівці.
У новому офісі N-iX у Колумбії вже працює десять людей, серед них — Data Engineer, Solution Architect, QA і AQA. Компанія продовжує активно наймати, усі вакансії мають тип Office/Remote.
В ІТ-компанії AB Soft нібито звільняють фахівців, які відмовилися переїжджати за кордон і лишилися в Україні. Окрім того, для деяких із них не передбачений жоден компенсаційний пакет. Розповідаємо деталі цієї історії.
ІТ-компанія MacPaw розглядає можливість відкриття офісу в Бостоні, США. Про це під час розмови з DOU повідомив голова компанії Олександр Косован.