Андрій Шерман — опенсорс-розробник, який на початку великої війни був у Європі. Майже після двох років там він вирішив повернутися в рідний Дніпро. «Непрості рішення варто ухвалювати: що вони складніші, то крутіше», — розповідає він. Про це рішення і розробку проєктів Drizzle — читайте в інтерв’ю DOU.
Ми поспілкувалися зі спеціалістами, які попрацювали в інших країнах, повернулися додому й готові розповісти про свій досвід. Де цінують work-life balance, у якій країні починається робочий день з неділі; де дбають про різноманіття і де виходять на мітинги на підтримку українців. Більше — у матеріалі.
Владислав Щербина працює архітектором в Adobe і проводить технічні співбесіди. В інтерв’ю DOU він розповів, як влаштувався у компанію, подолав труднощі з мовою і що входить в обов’язки Software Architect. А ще про те, які бенефіти пропонує Adobe і як у пошуку роботи може допомогти контрибуторство на GitHub.
Львів’янину Дмитру Лопушанському — 21 рік. Він навчався в УКУ, працював Middle-розробником в EPAM, став CTO українського стартапу Harmix. Йому вдалося успішно пройти співбесіду в Університет Торонто і попрацювати як Senior Data Analyst у канадській лікарні. Нині Дмитро є магістрантом Оксфорду.
DOU поспілкувався з ІТ-спеціалістами, які мешкають в Ізраїлі. Вони розповіли про те, як пережили перші дні сутичок, яка ситуація в їхніх містах зараз, чи збираються евакуйовуватися та наскільки реально працювати в таких умовах.
Ми вирішили зафіксувати думки ІТ-спеціалістів, які виїхали за кордон і нині проживають там, щодо того, як вони почуваються, чи планують повертатися в Україну, за яких умов і чи братимуть участь у відновленні добробуту в країні.
DOU попросив компанії TECHIIA, Viseven Group, United Tech, Binariks, Railsware, Solidgate і Mate academy максимально відверто розповісти, як у них нині з клієнтами й наймом, як часто переглядають зарплати, а також фахівців якого профілю знайти найскладніше.
DOU поспілкувався з ІТ-спеціалістами, які шукали дистанційну роботу в міжнародних компаніях, але не отримали її через те, що перебувають і хочуть працювати на території України. Розповідаємо про кілька таких випадків.
Єлизавета Юхнова, в минулому спеціалістка технічної підтримки, разом з маленьким сином переїхала у Францію в березні 2022 року через війну. Вже за пів року вона почала навчання за спеціальністю «Інформатика» в Університеті Авіньйона і Воклюза. Зараз у неї за плечима вже два семестри навчання. Ось її історія.
DOU продовжує розповідати, як війна й економічна ситуація вплинули на українські ІТ-команди. Цього разу ми попросили компанії N-iX, ELEKS, Avenga, SQUAD і ALLSTARSIT максимально відверто розповісти, як у них нині з клієнтами і наймом, чи є бенч і який його обсяг, а також чи планово переглядають зарплати.
Скорочення, бенч, карʼєрне зростання, замороження зарплат, релокація, скасування бонусів — ми опитали співробітників пʼяти найбільших ІТ-компаній України про робочі сценарії, які їх найбільше хвилюють. Публікуємо інформацію про EPAM, SoftServe, GlobalLogic, Evoplay і Luxoft.
У жовтні-листопаді 2022 року ми провели опитування українських ІТ-спеціалістів, які нині живуть за кордоном. Участь взяли 2760 фахівців. З цікавого: найлегше айтівцям було адаптуватися в Хорватії, а найбільше складнощів на них чекало в Німеччині, 18% фахівців знайшли нову роботу за кордоном, а купівельна спроможність зросла лише у 11%. Отож представляємо результати нового релокейт-опитування.
Багато айтівців через війну вимушено покинули рідні міста. Про те, з чим довелося стикнутися через вторгнення росіян, як змінився побут і потреби, як вдалося виїхати та облаштуватися на новому місці — нам розповіли чотири фахівці з Маріуполя, Харкова, Ірпеня та Краматорська.
6 лютого у Туреччині стався найпотужніший з 1939 року землетрус магнітудою 7,7 балів — станом на зараз кількість загиблих в країні становить близько 30 тисяч людей. DOU поспілкувався з чотирма українськими айтівцями, які живуть у цій країні, про те, як вони пережили надзвичайну ситуацію.
Михайло Одинюк в IT уже понад 16 років. За цей час встиг попрацювати майже на десяток компаній, відкрив власний бізнес, опанував близько 20 мов програмування. У вересні 2021 року переїхав до США, але повернувся в Україну за 10 місяців. Михайло розповів DOU про свій досвід і чому навіть в умовах повномасштабної війни хоче жити в Україні, а не за кордоном.
Живете й працюєте в іншій країні? Виїхали 3..5 чи 10 років тому або через повномасштабну війну? Плануєте повертатися чи поїхали вже вкотре? Розкажіть нам про свій досвід!
Киянка Аня Дульдієр поєднує роботу тестувальницею з художньою діяльністю. В інтерв’ю DOU вона розповіла про свій артпроєкт, особливості життя в кантоні Цюрих, а також про те, як поєднує мистецтво та IT і підтримує Україну на відстані.
Ми поспілкувалися з двома українцями, які вже кілька років працюють у Японії. Software Engineer Максим Шаров розповів про особливості місцевого ІТ-ринку, а також основні недоліки та переваги країни. А геймдев-розробник Ігор Ігнатьєв поділився досвідом створення громадської організації Stand With Ukraine in Japan та допомогу японців Україні.
Микита Качко — Software Engineer у BMW Car IT. Ще під час навчання в КПІ почав працювати в Samsung Electronics, звідти перейшов у Luxoft на автомобільний проєкт. У 2019 році переїхав в Ірландію, щоб працювати в Amazon. Але любов до машин пересилила — і тепер Нік знову працює в автопромі. Про особливості роботи айтівцем в автомобільних проєктах він розповів DOU.
Ми поспілкувалися з експертами та розповідаємо, що таке податкове резидентство, як уникнути подвійного податкового резидентства та продовжувати сплачувати податки в Україні, перебуваючи в іншій державі.